Kredi Bulur Rehberi

Tarım Makineleri Hibe Desteği Nasıl Alınır?

13.09.2020
2
Tarım Makineleri Hibe Desteği Nasıl Alınır?

Tarım Makineleri Hibe Desteği Nasıl Alınır? Tarım makineleri hibe kredi destekleri nasıl alınır? Sizlere yazımızda bu konu hakkında bilgiler vereceğiz. İşte devlet destekli krediler…

Tarımsal faaliyetler için faydalı olabilecek traktörlerin yanı sıra birçok çiftlik aleti ve makinesi vardır. Bu tarım araçlarını devlet desteği sayesinde satın alabilirsiniz. Örneğin, bir balya makinesi satın almak istiyorsanız, bu sorunu devlet destekli bir hibe kredisi alarak çözebilirsiniz. Devlet makine ve teçhizat alımlarınızda hibe kredisi kullanmak için il tarım ve orman müdürlükleriyle iletişime geçip başvuruda bulunabilirsiniz.

Tarımsal mekanizasyonda modern ekipman temininde destek

Tarım ve Orman Bakanlığı kırsal kalkınmaya yeni bir yardım ekledi. Tarımda kullanılan 41 çiftlik makinesi ve aleti için% 50 hibe sunuyor. Alınan malların% 50’si hibe. Hibe için esas miktar gerçek kişiler için mülk başına 50.000 TL’yi, tüzel kişiler için mülk başına 100.000 TL’yi geçmemelidir. Basınçlı sulama sistemlerine başvuran şahıslar için 100.000 TL’yi, tüzel kişiler için 200.000 TL’yi geçmeyecektir.

Hibe verilen tarım ekipmanları nelerdir?

Aşağıdaki tarım araçları hibe için uygundur. Çayır biçme makinesi, direkt malç ekme makinesi, yer kazanı, el traktörü, disk tırmık, fındık hasat makinesi, arıcılık makine ve ekipmanları, canlı balık taşıma tankı, biçerdöver takımı, ekme makinesi, mini yükleyici, motorlu kesici, bahçe traktörü, dal parçalayıcı, mısır, ayçiçeği bağları, fındık , Pirinç, kabak çekirdeği kurutucu, güneş kolektörü, ağ sistemi kurma, kimyasal gübre dağıtıcısı, patates biçerdöver, balya makinesi, püskürtücü, pancar biçerdöver, saman toplayıcı, saman makinesi, malçlama makinesi. Bu makineyi satın aldığınız takdirde% 50 sübvansiyon alabilirsiniz.

Yukarıdaki makinelere ek olarak, gübre serpme makinesi, pirinç fideleri için ekici, balıkçı teknelerinde soğuk hava deposu, pamuk toplama makinesi, silaj makinesi, sıralı doğrama makinesi, su ürünleri için kuluçka makinesi, deniz ürünleri için buzlanma makinesi, sağım ünitesi, soğutma tankı, tambur filtresi, süt analizörü, taş toplayıcı, zirai römork, öğütücü. Traktör satın alımlarınız için “Senetle Traktör Veren Yerler” başlıklı makalemize göz atın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Üreticilere 100 Bin TL Faizsiz Kredi Şartları Nelerdir?

Ziraat Bankası’ndan tarım aletleri Kırsal kalkınma destekli tarım araçları kredisi

Bu hibe desteği, kırsal alanlarda ekonomik ve sosyal kalkınmaya katkıda bulunmayı amaçlayan makine ve teçhizatın satın alınmasını içerir. Ayrıca yerinde montaj desteklenmektedir. Mal satın alma talepleriniz 45 gün içinde ülke ofislerine iletilecektir. Hibe miktarı illere ayrılan bütçenin altında ise il müdürlüklerinde 30 gün daha uzatılabilir. Tüm ödemeler bütçe özgürlüğü altında yapılır. Hibe kredisinden önce yaptığınız tüm işlemler Tarım ve Hayvancılık Denetleme Kurumu tarafından denetlenecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.