Kredi Bulur Rehberi

Sigortam Yok Kredi Çekebilirmiyim?

16.03.2020
23
Sigortam Yok Kredi Çekebilirmiyim?

Sigortam Yok Kredi Çekebilirmiyim? Sigortası olmayanlar için kredi veren bankalar hangileridir? Finans kurumlarından kredi önemli finans kaynağı oluşturmak için bir adımdır. İnsanlar yaşamı boyunca paraya ihtiyaç duyar. Gelir, gider dengesini korumak çağımızda zordur. İllaki ek finansa ihtiyaç duyuyoruz. Banka kredileri önemli bu zamanlarda önem kazanıyor ve cebimize ek finans sağlıyor. Banka kredilerinde kurumlar çeşitli ihtiyaç çözümlerine göre kredi türleri müşterilerine sunuyorlar. Bireysel ihtiyaçlarınız için bankalardan kredi kullanmak için çeşitli şartlar vardır. Kredi almak için sigorta süresi, banka borç durumlarınız, fatura ödemelerdeki düzenli ödemeler banka kredi şartları arasında bulunuyor.

Örnek Yeni yıl kredisi çekmek istiyorsunuz. Bu krediyi alabilmek için bankalar cepten kredi başvuru imkanı sunuyor. Banka şubesine giderekte kredi kullanabiliyorsunuz. Bireysel kullanmak istediğiniz kredilerde bankalar için istikrarlı şekilde sigortalı olarak bir özel şirket veya kurumda belli bir süre çalışmanız gerekir. Bankalardan Kredi Almak İsteyenlerin Kaç Ay Sigorta Süresi Olması Gerekir? İşte süreler:

Maaşınızı aldığınız; Çalıştığınız İşletmenin Anlaşmalı bankasından kredi kullanmak isterseniz genelde maaş bordrosu istemiyorlar. Eğer başka bir bankadan kredi çekmek isterseniz sigortalı olarak çalıştığınız 3 ay – 6 ay baz alınır. Sizden geçmiş minimum 3 ayın maaş bordrosunu isterler. Sigorta çalışma süresi boyunca ve daha önce kredi çekmek için faturalarınızın zamanında ödenmesine dikkat ediniz. Genelde bankalar geçmiş 5 yıl içerisinde kara listeye girmediyseniz kredi veriyorlar. Mutlaka ilgili bankanın bireysel bankacılık bölümündeki görevlilerden bankaya özel şartlar hakkında bilgi edinmenizde fayda vardır.

Denizbank Sigortasız 55.000 TL Kredi Veriyor

Denizbank ihtiyaç kredisi adı altında 55.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli krediler vermektedir. Denizbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için www.denizbank.com sitesine girebilir ve kredi başvurusunu yapabilirsiniz. Ayrıca SMS kredi ile ne kadar kredi alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Denizbank SMS kredi başvurusu için;

 • Cep Telefonunuzun mesaj kısmına geliniz.
 • Mesaj yazılan yere : Kredim TC KİMLİK numaranızı arada 1 boşluk bırakarak yazınız. (Örnek : Kredim 12345677890)
 • Mesaj gönderme numarasına 3280 yazınız. Mesajı gönderiniz.
 • Kredi başvurusu yaptığınıza dair bir mesaj alacaksınız. Daha sonra o mesajı aldıktan sonra 5 dakika içinde kredi cevabınız cep telefonunuza gelecektir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  2020 İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Bu şekilde yaptığınız kredi başvurusu onaylanırsa bir limit size verilecektir. Bu limit kadar kredinizi 60 ay vade ile kullanmak istiyorsanız en yakın Denizbank şubesine giderek sadece kimliğinizle kredinizi kullanabilirsiniz.

Krediyi, ev hanımları, öğrenciler, işsizler, çalışmayanlar, emekliler, devlet memurları ve özel sektör çalışanları kullanabilirler. Eğer sigortanız yoksa bankaya gittiğinizde onaylanan kadar krediyi kullanınız. Eğer 20.000 TL kredi onayı aldınız ve ben daha fazla kredi istiyorum derseniz banka sizin evraklarınızı isteyecek ve gelir belgenize göre kredi verecektir. Bu işlemi yaptıktan sonra da onaylı kredinizi iptal edecek ve yeni bir başvuru yapacaksınız. Eğer bu kredide değerlendirme sonucunda size verilmezse SMS ile onaylanan kredinizde iptal olacaktır. Bunun için karar verirken iyi düşünüp o şekilde karar vermenizi öneririz.

Garanti BBVA Sigortasız Kredi Veriyor mu?

Garanti Bankası yeni adıyla Garanti BBVA sigortasız kredi vermemektedir. Bu bankadan kredi almanız için en az 3 ay sigortalı olarak çalışıyor olmanız gerekiyor. Bu bankanın bir avantajı ise kendi bankasından maaş alan müşterilerine evraksız, gelir belgesiz olarak internet üzerinden kredi vermesidir. 100.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli sadece ihtiyaç kredisini gelir belgesiz olarak kullanabilirsiniz.

QNB Finansbank Sigortasız SMS Kredi

SMS kredi ile en çok kredi veren bankalardan birisi de Finansbank olmuştur. Sizde bu bankadan Sigortasız bir şekilde kredi alabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken SMS kredi başvurusu yapmaktadır. SMS kredisi başvurusu yaptığınızda ne kadar kredi alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

SMS ile kredi başvurusu yapmak için cep telefonunuzun mesaj kısmından sadece TC Kimlik numaranızı yazarak 5030’a mesaj atabilirsiniz. Kredi sonucunuz cep telefonunuza iletilecektir.

Kredi başvurusu olumlu olan müşterilerin kredilerini kullanmaları için ise internet bankacılığı ve mobil bankacılık gerekecektir. Eğer bu bankada bir hesabınız varsa internet bankacılığı üzerinden kredi başvurusu yapabilir veya SMS kredi yaptığınız başvurunuz onaylandıysa bu tutarı bankaya gitmeden, sigortasız olarak kullanabilirsiniz. Banka şubelerinde daha önceleri sigortasızlara kredi verilmekteydi ama son aylarda bu sistemin sadece banka internet şubesi üzerinden verildiğini söylemek isteriz. 50.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli Finansbank sigortasız kredi başvurusu yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Aktifbank 40.000 TL İhtiyaç Kredisi 60 AY

Not: Banka şubelerine giderek ben sigortasızım, işsizim, çalışmıyorum diyerek kart başvurusu ve kredi başvurusunda bulunursanız bankalardan bu tarzda kredi ve kredi kartı alamazsınız.

Sigortasız Çalışanlara Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

 • Denizbank
 • QNB Finansbank
 • Odeabank
 • Akbank
 • İş Bankası
 • Yapı Kredi Bankası
 • ING Bank
 • Aktifbank

Bu bankalardan da gelir belgesiz kredi başvurusu yapabilirsiniz. Her bankanın farklı bir kredi kampanyası vardır. Sizde bu bankalardan kredi başvurusu yapmak istiyorsanız, öncelikle nasıl kredi alındığını öğrenebilirsiniz.

Akbank Sigortasız ve Çalışmayanlara Kredi

Akbank kendi müşterilerine internet bankacılığı ve Akbank Direkt uygulaması üzerinden 40.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi vermektedir. Akbank müşterisi iseniz internet bankacılığı şifresi alarak Akbank Direkt uygulamasına girebilir ve bu bankadan kredi başvurusu yapabilirsiniz. Onaylanan kredinizi sigortanız olmasa bile, anında hesaba atabilirsiniz. Kredi kullanmak için Akbank Direkt uygulamasına girdikten sonra Krediler bölümünden veya ana menüden Direk Kredi butonuna basmanız yeterli olacaktır. Ayrıca bu uygulamada telefonunuzu sallayarak da ne kadar kredi alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İnşaat Tamamlama Kredisi Başvuru Nasıl Yapılır?

Online Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Borç Kapatma Kredisi (Hangi Bankalar Veriyor)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.