Kredi Bulur Rehberi

Halkbank EFT Saatleri 2020 Güncel

24.01.2020
39
Halkbank EFT Saatleri 2020 Güncel

Halkbank EFT Saatleri nedir? Halkbank EFT saatleri hangi günler arasında saat kaçta yapılır? Para göndermek için belirli saatler var mı? Şimdi bu yazımızda sizlere Halkbank üzerinden EFT gönderme saatleri hakkında bilgiler vereceğiz. Halkbank üzerinden başka bir bankaya para gönderme işlemleri yapmak istiyorsanız öncelikle bu işlemleri EFT ile yapmanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Banka EFT işlemlerini mesai saatleri içinde hafta içi yapmaktadır. Bunun sebebi ise EFT onaylarını merkez bankasının onay vermesinden dolayıdır. Hafta içi onay verildiği için bu işlemler hafta içi oluyor. Ama eğer Halkbank üzerinden başka banka değilde yine aynı banka içindeki hesaplara para göndermek istiyorsanız istediğiniz zaman bu işlemi yapabilirsiniz. Bu işlemin ismi havale işlemidir. Halkbank havale işlemleri 7 gün 24 saat yapılabilmektedir.

Halkbank EFT haricinde havale, cebe havale, QR KOD para çekme işlemleri içinde bir saat zaman yoktur. İstediğiniz zaman bu işlemleri halledebilirsiniz. Şimdi sizlere HALKBANK EFT SAATLERİ nelerdir, bu konu hakkında bilgiler vereceğiz. Vereceğimiz saat zaman aralığında para transferi yapabilirsiniz.

Halkbank EFT Saati 2020

EFT işlemi yani Elektronik Fon Transferi yapmak istiyorsanız mesai saatleri içersin de yapmalısınız. Eğer mesai saati dışında ve hafta sonları EFT işlemi yaparsanız hem anında karşı tarafa para göndermez, hem de GEÇ EFT işlemi olduğu için ödeyeceğiniz komisyonun 2 katını ödeyebilirsiniz. EFT işlemleri bankaların belirlediği saatler arasında yapılmaktadır. Bunun sebebi ise EFT işlem onayları merkez bankası onayından geçmesidir. Merkez bankasının açık olduğu zamanlarda EFT işlemlerinizi sorunsuz ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Halkbank EFT Saatleri 08:30 ile 17:30 arasında yapılmaktadır. Bankanın açık olduğu mesai saatleri içersin de Halkbank’tan karşı tarafa sorunsuzca para gönderebilirsiniz.

Halkbank Havale Saati 2020

Halkbank EFT Saatleri gibi Havale saati yoktur. Havale işlemlerini bankadan, ATM’den, internetten 7 gün 24 saat yapabilirsiniz. Halkbank’tan yaptığınız havale işlemleri dakikalar içinde karşı tarafın hesabına geçecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ziraat Bankası POS Destek Numarası

EFT İşlemi ile Havale İşlemi Arasındaki Farklar

  • EFT İşlemi bir bankadan başka bir bankaya para transferidir. Örneğin, Halkbank’tan Akbank’a para göndermek istiyorsanız EFT işlemi yapmalısınız. EFT işlemi yaparken kişinin IBAN numarası ve Ad,Soyad bilgisi gerekmektedir. EFT işlemlerini sadece EFT saatleri içinde yapılır.
  • Havale işlemi aynı banka içinde hesaplar arası para transferidir. Halkbank’ın başka bir hesabına para göndermek istiyorsanız Havale işlemi yapabilirsiniz. Havale işlemlerini 7 gün 24 saat yapabiliyorsunuz.

Halkbank EFT İşlem Ücreti 2020

  • Şube içinde gönderilen EFT işlemleri 60 TL
  • Şube içinden kendi hesabınızdan başka hesaba EFT işlemi 46 TL
  • Düzenli EFT ücreti 3.47 TL
  • İsim ile beraber gönderilen EFT İşlemi 39 TL
  • İnternet Bankacılığı üzerinden EFT işlemi 3.33 TL
  • İnternet şubesi üzerinden düzenli EFT işlemli 0.43 TL
  • Müşteri Hizmetleri üzerinden EFT işlemi 4.76 TL

Yukarıda verilen rakamlara baktığımız zaman internet bankacılığı üzerinden EFT işlemi yapmak daha düşük ücret ödememize neden olur. Bu yüzden internet bankacılığı şifresi alarak para transfer işleminizi internet bankacılığından yapabilirsiniz.

VAKIFBANK EFT SAATLERİ

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.