Kredi Bulur Rehberi

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

01.03.2020
42
Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar hangileridir? Ev hanımlarına kredi almak için şartlar nedir? Ev Hanımlarına Kredi veren Bankalar, maaş ya da ücret karşılığı bir yerlerde çalışan bireylerin finansal sorunlarını kredilendirmek suretiyle halledebilmeleri çok da sıkıntılı bir durum olmazken, herhangi bir yerde çalışmayan ve geliri olmayan ev hanımlarının bu sorunu çözmesi zordur.
Müşteri portföyünü genişletmek isteyen bankalar artık yaptıkları çeşitli kampanyanlarla öğrenci ve özellikle ev hanımlarına kredi ve kredi kartı gibi imkanlar sunmaktadır. Ev hanımlarına kredi nasıl alınabilir?

Bir çok banka artık tüketici, ihtiyaç, tatil, refinansman, konut, taşıt gibi kredilerde artık maaşlı ya da ücretli çalışan olmayı ya da mülk sahibi olmanızı zorunlu kılmıyor. Ancak bu tip krediler genelde düşük limitli krediler olup, yüksek limitler söz konusu olduğunda genelde devlet destekli geri ödemesiz hibeler ve gene devlet tarafından yapılan ve ev hanımlarına özel hazırlanan projeler akla gelmeli ve bunlar takip edilmelidir.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020

  • Denizbank; “Hayat Deniz’de Güzel” sloganı ile yola çıkan Denizbank, uygun vade ve minimum faiz seçenekleri ile ev hanımlarının yükünü hafifletmeyi amaçlıyor. Ev hanımlarına mevduat hesabı, altın günü ve kredi hizmeti veren banka 50 bin liraya kadar kredi imkanı sağlamakta.
  • Şekerbank; “Ev Kadınlarına İhtiyaç Kredisi” adıyla duyurulan projeyle ev hanımlarının yüzünü güldürmeyi planlayan banka, dosya masrafsız, uzun vade seçenekleri ve uygun ödeme kolaylıkları önererek evin yükünü çeken kadınlarımıza büyük kolaylıklar sunmakta.
  • Garanti: Banka tüm müşterilerine sunduğu “kefil göstermeden bireysel destek kredisi” imkanını artık ev hanımlarına da sunmakta olup özellikle şubelere şahsen yapılan başvurulur kredi başvurusunun büyük oranda olumlu sonuçlanmasını sağlamaktadır. Aynı krediye cepten ya da internet üzerinden de başvuru yapma imkanı bulunmakla beraber başvurunun kabul görme olasılığı biraz düşüktür.
  • Akbank: Kredi almak isteyenler için eğer banka şubesine gitmeden kredi kullanımı yapacaksanız Akbank Direkt kredisi ile 40 bin TL’ye kadar kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi Başvurusu için bankadan bir hesabınızın olması gerekiyor. Akbank Direkt uygulamasına girip telefonunuzu sallayarak ne kadar kredi alacağınızı öğrenebilirsiniz.
  • İş Bankası: İŞ CEP uygulaması kullanıyorsanız internet bankacılığı üzerinden 40.000 TL’ye kadar kredi başvurusu yapabilirsiniz. İş Bankası ile birlikte en uygun faizlerle kredi almanız mümkündür. Sizde bu bankadan 60 ay vadeye kadar ev hanımı olmanız halinde banka şubesine gitmeden kredinizi kullanabilirsiniz.
  • QNB Finansabank: SMS kredi başvurusu ile birlikte anında 50.000 TL’ye kadar kredi onayınızı alabilirsiniz. Kredi başvurusu için TC KİMLİK numaranızı 5030‘a mesaj atmanız yeterlidir. Kredi başvurusu haricinde kredi kartı başvurusunu da bu bankadan yapabilirsiniz.
  • Aktifbank: Özellikle kredi notu düşük olan müşteriler bu bankadan kredi başvurusu yapabilmektedir. 30.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli kredi başvurusu için sadece internet üzerinden yapabildiğinizi söylemek istiyoruz. Bu durumda krediniz değerlendirilecek ve sizin kredi notunuza uygun bir faiz oranı belirlenip adresinizde krediyi kullanacaksanız. Bu bankaya genel olarak kredi skoru düşük olan müşteriler başvuru yapmaktadırlar.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kesin Onaylı Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Ev Hanımları Krediyi Ödemezse Ne Olur?

Ev hanımları kredi başvurusu yaptıktan sonra kredi onayı aldıktan sonra bir ödeme tablosu oluşturulacaktır. Bu ödeme tablosunda aylık olarak ödeme gününüzü göreceksiniz. Aylık hangi tarihi belirlerseniz her ay aynı gün ödemenizi yapabilirsiniz. Bu durumda bu taksitleriniz eğer ödenmiyorsa banka size bir ihtarname gönderecektir. Bu ihtarname sonrasında bankaya ödeme devam etmezse 90 gün sonunda olan tüm ödenmeyen ürünler banka tarafından icraya verilecektir. İcraya verildikten sonra banka kredi notunuz düşecek ve kredi siciliniz kötü müşteriler arasına girecektir. Bu durumda bir daha bankalardan kredi ve kredi kartı gibi banka ürünlerini alamayacaksınız.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.