Kredi Bulur Rehberi

Denizbank ATM Para Çekme ve Yatırma Limitleri Öğren

28.01.2020
48
Denizbank ATM Para Çekme ve Yatırma Limitleri Öğren

Denizbank ATM Para Çekme ve Yatırma Limitleri nedir yazımızda bulabilirsiniz.

Denizbank ATM‘leri üzerinden bankacılık işlemlerinizi yaptığınız gibi para çekme ve ya para yatırma işlemlerinizi de yapabilirsiniz. Yalnız bankalar olası bir dolandırıcılık konusunda müşterilerin güvenliğini sağlamak için para çekme ve yatırma işlemlerinize limitler koymuştur. Sizlerde bankanın koyduğu limitleri öğrenmek istiyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Denizbank ATM Para Çekme Limiti

Denizbank, bankacılık sektöründe gerek bireysel olsun gerekse kobiler için olsun ülkemizde öncü bankalardan bir tanesi olduğunu kanıtlamıştır. Türkiye genelindeki bir çok şubesiyle bütün bankacılık işlemlerinizi halledebileceğiniz banka ile ATM’ler aracılığı ile de bir çok işleminizi şubeye gitmeden ve mesai saatleri dışında yapabilirsiniz. Finansal işlemlerinizi Denizbank ATM’lerden başka internet şubesi , mobil şube ve telefon bankacılığından da halledebilirsiniz.

Denizbank ayrıca müşterilerini düşünerek şubelerde beklenmesi yerine ATM üzerinden para çekme ve yatırma işlemleri hizmeti de vermektedir. Sizde Denizbank üzerinden para çekme işlemi yapacaksanız Denizbank’ın uyguladığı ATM üzerinden para çekme limitlerini bilmeniz gerekmektedir. Bu uygulama tamamen müşterilerin güvenliği için sunulmuş bir hizmettir.

Denizbank ATM para çekme limiti banka tarafından belirlenmiş bir limittir. Bireysel ve ya kurumsal müşterilerin banka hesabını güvenceye almak için yapılan bu sistemle ATM’lerden para çekme limiti kadar para çekebilirsiniz. Bu sebeple hesabınızdaki paranın belirli bir miktarını çekebilirsiniz. Bununla birlikte günlük Denizbank ATM Para çekme limiti 1.990 TL olarak belirlenmiştir. Eğer bu miktar kadar para işinizi görmüyorsa biraz daha fazla para çekebilirsiniz. Ama o çektiğiniz paradan 1.990 TL sonrasından ki tutar için banka sizden komisyon almaktadır. O paranın belli bir limiti vardır. Limit üstü para çekme işleminiz hesabınızdaki paraya ve ATM’deki paranın miktarına göre değişebilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  EFT ve Havale Ücreti Almayan Bankalar Listesi

Denizbank ATM Para Yatırma Limiti

Denizbank ATM üzerinden para çekme limiti uyguladığı gibi para yatırma limiti de uygulamaktadır. Bu işlemde aynı şekilde müşterinin güvenliği için yapılmış bir uygulamadır. Denizbank günlük ATM üzerinden para yatırma limiti 19.990 TL’dir. Bahsi geçen bu rakamın üzerinde para yatırma işlemi yapmak istiyorsanız 24 saat beklemeniz gerekmektedir. Ayrıca burada dikkat etmeniz gereken yüksek limitli para yatırma işlemlerinizde bütün parayı tek seferde yatıramazsınız. 40 ve ya 50 banknot alan ATM’ler önünde uzunca bir süre bekleyebilirsiniz.

Denizbank ATM İşlem Ücretleri

Denizbank ATM üzerinden yapacağınız finansal işlemlerinizde bazıları olmak üzere işlem ücreti almaktadır. Diğer banka ATM’lerinden para çekme ve ya yatırma işlemi yaparsanız %1.15 civarında bir komisyon almaktadır. Kartsız para yatırma işlemi yapacaksanız yatırdığınız paradan ilave 8 TL gönderim ücreti alınmaktadır. Nakit avans çekimlerinde %2.95 oranında komisyon kesilirken limit üstü para çekme işlemlerinde asgari 1 TL kesinti yapılmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.